Business Joomla Templates by iPage Hosting Review

Zabytki

Kreta to przepiękna wyspa grecka, która umiejscowiona jest na Morzu Śródziemnym. Ponadto to właśnie Kreta jest największą wyspą Grecji, oraz piątą co do wielkości wyspą śródziemnomorską. Każdy z Państwa, kto zdecyduje się na spędzenie wakacji na tej malowniczej wyspie, może być pewien, iż piaszczyste plaże, górskie krajobrazy, liczne zabytki, a także bujna i bogata flora i fauna, spełnią oczekiwania każdego z przybyłych gości! Wyspa posiada niezwykle orientalną kulturę, a także ciekawą historię. Miłośnicy zabytków, a także architektonicznych pomników kulturowych, z chęcią zapoznają się z pałacami minojskimi, zabytkami weneckimi, a nawet tureckimi.

Niekwestionowanym zabytkiem architektonicznym, na Krecie, są Ruiny portu Falasarna. Niewielu z turystów zdaje sobie sprawę, iż wskazane miejsce jest żywym dowodem na ruchy naszej planety – Płyta Egejska, która zmienia swoje położenie, powoduje, iż port Falasarna unosi się i opada o różnicę nawet 7 metrów nad powierzchnię morza! Oprócz tego ruiny portu mówią wiele na temat zamieszkującej te tereny ludności starożytnej – obecnie znajdują się tam pozostałości czterech portowych wież obronnych, które oddalone są zaledwie w odległości 100 metrów od morza. Ponadto mamy świetną wiadomość dla poszukiwaczy skarbów! Antyczna Falasarna była niegdyś siedzibą pirackich łupów i rubieży

Niemniej charakterystycznym zabytkiem na Krecie jest historyczne miasto Chania. Położone wprost za przepiękną górską panoramą, zachwyca swoim orientalnym klimatem, a także naturalną potęgą krajobrazu. Obecne miasto powstało na terenie starożytnej Kydonii. Charakteryzuje się nietuzinkowym portem weneckim, otoczonym szeregiem malowniczych kamieniczek. W Chani swoje miejsce znajdą również zwolennicy regionalnych potraw, a także tutejszych deserów. Klimatyczne kawiarenki portowe są popularnym miejscem zarówno dla mieszkańców wyspy, jak też przybyłych turystów.