Business Joomla Templates by iPage Hosting Review

Plaże Krety

Kreta to niesamowita wyspa, która posiada długie wybrzeże pełne pięknych plaż. Przyciąga ona turystów z całego świata, ponieważ można tu zrelaksować się wśród wspaniałych krajobrazów, ciepłych promieni słońca mając pod sobą miękki i przyjemny piasek. To największa spośród wysp Grecji, pełna niespodzianek.

Warto odwiedzić chociażby niezwykłą plażę Elafonisi, która urzeka różowym piaskiem i kryształowo czystą wodą. Można ją odnaleźć na południowo zachodnim brzegu wyspy i spędzić tu naprawdę niezapomniane chwile. Zwłaszcza, że na Krecie warunki pogodowe są wręcz idealne.

Równie piękną plażą jest Falasarna, która zarazem jest jedną z największych na całej wyspie. Otaczają ją urzekające i poszarpane klify, a ulokowana jest ona na zachodnim wybrzeżu Krety. Najdłuższą plażę natomiast stanowi Sougia, która zachwyca wielobarwnymi kamyczkami o różnych kształtach i wielkościach oraz tym, iż otaczają ją skały i groty. Prócz leniuchowania wspaniale się tutaj także nurkuje.

Na wschodnim obrzeżu wyspy czeka zaś Vai, jedna z najbardziej znanych plaż kreteńskich. Szeroka, pełna złotego piasku zachwyca każdego, kto się tutaj znajdzie. Poza tym można tu także odpocząć od słońca w palmowym gaju, co jest dodatkową atrakcją tego miejsca.

Jedną z ciekawszych plaż jest także Frangokastello, bowiem prócz piasku znajduje się tutaj także średniowieczny zamek, a całość otaczają niezwykłe majestatyczne szczyty górskie. Owe magiczne połączenie piękna przyrody i wytworu ludzkich rąk można odnaleźć na południowym wybrzeżu wyspy.

To tylko niektóre z propozycji plaż kreteńskich, bowiem jest ich tu o wiele więcej, a każda ma swój charakterystyczny, niezwykły charakter. Kreta jest kierunkiem wręcz idealnym dla miłośników odpoczynku wśród ciepłych promienia słońca, piękna i gorącego piasku.