Business Joomla Templates by iPage Hosting Review

Mitologia i historia Krety

Kreta to wyspa pełna słońca, wspaniałych plaż, cudownych zakątków i mitów, którymi jest przesiąknięta. Na każdym kroku można odnaleźć ślady przeszłości, wcześniejszych wierzeń i legend, które sprawiają, że pobyt w tym zakątku świata staje się jeszcze bardziej interesujący. Poza tym wyspa ta jest także oazą pełną luksusu i umożliwiającą poddanie się wymarzonemu relaksowi.

Wyspa pełna mitów, czyli o związku Krety z historią pełną niesamowitych wydarzeń

Kreta jest miejscem niezwykle ważnym dla Greków, bowiem według mitologii to właśnie tutaj narodził się Zeus, jeden z najistotniejszych bogów tej części świata. Dokonało się to w jaskinie Dikitii, która zapoczątkowała wszystkie jego losy. To właśnie z Kretą związane są najważniejsze wydarzenia z życia Zeusa.

Jednym z najważniejszych mitów zaś, które połączone są nierozerwalnie z ową wyspą jest mit o Minosie, Minotaurze i labiryncie, a także mit o Egeuszu, który to zginął tutaj poprzez utonięcie zaraz potem jak zobaczył na morzu czarny żagiel oznaczający, że zginął jego syn. Stąd też nazwa wód otaczających Kretę - Morze Egejskie.

Warto także dodać, że to właśnie na owej wyspie rozegrała się walka o życie niesfornego Ikara, który nie posłuchał ojca i wzbił się za wysoko w niebo, przez co wosk z jego skrzydeł zaczął się topić, co skończyło się dla niego tragicznie. Mit o Dedalu i Ikarze to jedna z najbardziej znanych opowieści pochodzących właśnie z Krety.

Pozostałości po mitologicznej przeszłości Krety, które po dziś dzień zachwycają odwiedzających

Na Krecie można odnaleźć wiele miejsc, które bezpośrednio związane są z mitologią. Są to fragmenty pałaców czy też innych budynków, w których nadal można poczuć ducha minionych czasów. Co ciekawe mimo popularności wyspy i komercji wybierając się nieco w głąb lądu nadal można odnaleźć tradycyjne wioski, które nie są skażone współczesną cywilizacją.

Kreta to wyspa pełna magii i mitów. Stąd bowiem pochodzą najważniejsze opowieści starożytnej Grecji i to tutaj nadal można poczuć ich obecność.