Business Joomla Templates by iPage Hosting Review

Lasithi

Kolejny nomos to Lasithi, płaskowyż ten wita turystów przybywających na wyspę od wschodu, jego stolicą jest Agios Nikolaos. Jest to region górzysty, na zachodzie leżą Góry Dikti, na wschodzie Góry Sitia. To tutaj znajduje się najpopularniejsza na wyspie jaskinia Dikte, znajduje się ona wysokości 1025 m n.p.m. na północnych zboczach góry Dikti. Ma ona powierzchnię 2000 m, jest dwupoziomowa, oświetlona, wyposażona w schody.

Czytaj więcej: Lasithi

Rethymnon

Nomos Rethymnon czyli najmniejsza prefektura na Krecie, położona między Górami Białymi z najwyższym szczytem Psiloritis 2456 m n.p.m. oraz łańcuchami górskimi Kedros 1777 m n.p.m. i Kryoneritis 1312 m n.p.m., jest symbolem wspaniałych wycieczek górskich, wspaniałych plaż, kreteńskich melodii, legendarnych jaskiń, zabytkowych klasztorów oraz innych równie ciekawych zabytków minionych epok. Odwiedzający ten region mogą zasmakować w lokalnej kuchni, szczególnie odwiedzając tradycyjne wioski górskie lub zamieszkać w wielu z pośród luksusowych hoteli oraz ośrodków wypoczynkowych.

Czytaj więcej: Rethymnon

Heraklion

Heraklion to największy pod względem obszaru i najbardziej zaludnionym nomos na Krecie. Wciśnięty malowniczo między dwoma imponującymi pasmami górskimi Heraklion oferuje wyjątkowe skarby archeologiczne, szereg malowniczych wiosek, rozległe doliny z gajami oliwnymi i winnicami, jak także najlepiej zorganizowaną infrastrukturą turystyczną na Krecie. Unikalne połączenie miejskiego krajobrazu oraz bogactwa atrakcji środowiska naturalnego sprawia, że region jest atrakcyjny o każdej porze roku.

Czytaj więcej: Heraklion

Chania

Nomos Chania ze stolica o tej samej nazwie znajduje się w zachodniej części wyspy i jest zdominowany przez obszar górski oraz słynny Park Narodowy, zajmujący większą część regionu. Region ten znany jest z masywu górskiego Białe Góry - Lefka Ori. Jest to idealne miejsce dla ludzi lubiących czynny wypoczynek, ponieważ panują tutaj doskonałe warunki do uprawiania turystyki górskiej, można się wspinać lub po prostu spacerować po górach, Zarówno amator jak i profesjonalista znajdzie coś tutaj dla siebie.

Czytaj więcej: Chania